dmbinnenland

Dertig jaar cel voor brutale roofoverval in Lochristi

Het hof van assisen van West-Vlaanderen heeft de 34-jarige Ümit Göktepe, een Gentenaar van Turkse afkomst, veroordeeld tot 30 jaar cel voor een brutale overval in december 1996 in Lochristi, waarbij de bewoner om het leven kwam. Van het assisenhof van Oost-Vlaanderen kreeg Göktepe in 1998 al 30 jaar celstraf, maar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) verklaarde dit arrest teniet.
 
Met vaas op hoofd geslagen
In de nacht van 7 op 8 december 1996 pleegde Ümit Göktepe samen met 2 vrienden, de 47-jarige Dirk Boonaert uit Aalst en de 33-jarige Muhammer Ödemis uit Gent, een roofoverval in Lochristi. De bewoner overleed nadat hij met een vaas op zijn hoofd werd geslagen. De 3 daders maakten 60.000 oude Belgische frank buit.
 
Het assisenhof van Oost-Vlaanderen veroordeelde het drietal in 1998 wegens een diefstal met geweld, waarbij een dodelijk slachtoffer viel, maar waarbij de daders niet de intentie hadden om te doden. Ze kregen elk 30 jaar celstraf.
 
Naar Europees Hof
Göktepe stapte echter naar het EHRM omdat hij vond dat de vragen aan de assisenjury over de verzwarende omstandigheden verkeerd waren gesteld. Het EHRM oordeelde dat de jury die vragen voor elke beschuldigde afzonderlijk had moeten stellen, en dat was niet gebeurd. Göktepe kreeg 3.000 euro schadevergoeding en in mei 2007 werd hij onder voorwaarden vrijgelaten.
 
Het hof van assisen van West-Vlaanderen oordeelde dat het aandeel van Göktepe niet minder was dan de twee anderen en dat geen verzachtende omstandigheden in aanmerking komen. (belga/eb)
26/11/09 19u30
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Lees ook

Alles over

Nuttige links


http://the-acap.org/acap-enabled.php © De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.