De Tandt blijft voorzitster Brusselse handelsrechtbank

25/11/09, 16u24
Francine De Tandt blijft voorzitster van de Brusselse rechtbank van koophandel, de grootste van het land. Ondanks het lopende corruptieonderzoek tegen De Tandt is de voorzitter van het Brusselse hof van beroep niet van plan haar opnieuw te schorsen. Dat schrijft de krant De Tijd op haar website.
 
Tuchtonderzoek
Eind augustus werd een gerechtelijk onderzoek opgestart naar De Tandt wegens mogelijke corruptie en valsheid in geschrifte. Het onderzoek kwam er op bevel van minister van Justitie Stefaan De Clerck (CD&V). In september schorste het hof van beroep, de tuchtoverheid van De Tandt, de rechter in het kader van een tuchtonderzoek dat het tegen haar geopend had.
 
Procedurefouten
Wegens procedurele fouten hief het Hof van Cassatie de schorsing vorige week al voor de tweede keer op. Zelf wil Cassatie De Tandt niet schorsen zolang het "volledig in het ongewisse blijft" over de inhoud van het corruptiedossier tegen haar.
 
Geschokt
Jean van der Eecken, de dienstdoende voorzitter van het Brusselse hof van beroep, zou nu achter de schermen te kennen hebben gegeven dat hij niet van plan is De Tandt opnieuw te schorsen. Volgens De Tijd reageren verschillende rechters bij de rechtbank van koophandel in Brussel geschokt op de terugkeer van De Tandt. Ook heel wat advocaten zouden de wenkbrauwen fronsen. (belga/eb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...