Vluchtauto schietpartij Halen uitgebrand teruggevonden
De Volkswagen Touareg, die gebruikt werd als vluchtauto na het neerschieten van een politieagent in Halen, is uitgebrand teruggevonden in de buurt van Aarschot.
Eerst kritiek, nu stabielDe agent verkeerde aanvankelijk in levensgevaar en onderging in het Gasthuisberg in Leuven een spoedoperatie, waarna zijn toestand stabiliseerde. Hij had onder meer een geperforeerde long.
Geen spoorVan de daders van de schietpartij ontbreekt nog elk spoor. Het gebruikte wapen werd op de plek van de schietpartij achtergelaten.
De feiten begonnen in Aarschot, waar de politie gisterenavond de achtervolging inzette op de Touareg. De drie inzittenden hadden zich verdacht gedragen en wilden zich niet laten controleren.
Het CIC Vlaams-Brabant verwittigde de omliggende korpsen. Een patrouille van de zone Demerdal vatte post aan de afrit in Halen, waar de Touareg de autosnelweg verliet. Toen een politieagent uit zijn wagen stapte, werd vanuit de Touareg meteen het vuur het geopend met een kalashnikov.
KlopjachtDe onbekende schutters konden terug wegvluchten richting Aarschot. In de buurt van de autosnelweg lieten ze de Touareg achter en staken het voertuig in brand.
De daders vluchtten te voet weg. Een klopjacht van de politie met de inzet van een helikopter leverde niets meer op. Het parket van Hasselt vorderde een gerechtelijk onderzoek wegens poging moord. (belga/edp)