600 plegers van vluchtmisdrijf nooit gepakt

17/11/09, 07u22
Elk jaar worden 600 chauffeurs die een ongeval met gewonden veroorzaken en vluchtmisdrijf plegen, niet gevonden en dus ook niet bestraft. Dat blijkt uit cijfers van het Gemeenschappelijk Motorwaarborgfonds die de Concentra-kranten publiceren.
 
Het Motorwaarborgfonds vergoedt de schade bij ongevallen met niet-verzekerde chauffeurs en bij vluchtmisdrijven. Als na verloop van tijd de verzekering van het slachtoffer vaststelt dat de dader onvindbaar blijft, kan ze een aangifte doen bij het fonds, op voorwaarde dat er sprake is van lichamelijke verwondingen.
 
De voorbije drie jaar waren er 1.250 aangiftes van ongevallen met vluchtmisdrijf. "Bij de helft daarvan acht het fonds het vluchtmisdrijf duidelijk en wordt uitbetaald", zegt Johan Muyldermans van het Motorwaarborgfonds. "In de andere gevallen is er onduidelijkheid over de aansprakelijkheid, probeert een chauffeur de schade op ons te verhalen of werd de schuldige toch nog gevonden." (belga/odbs)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...