Comité P moet mogelijke fraude in politiezone Hazodi onderzoeken

12/11/09, 20u46
Het parket van Hasselt heeft het Comité P, dat de werking binnen de politie controleert, de opdracht gegeven om mogelijke fraude binnen de lokale politiezone Hazodi (Hasselt-Zonhoven-Diepenbeek) te onderzoeken. Het comité moet nagaan of er al dan niet waarheid zit in een anoniem schrijven, dat de Hasseltse procureur des konings Marc Rubens ontving. Het parket van Hasselt wil dat het onderzoek voor het einde van het jaar afgerond is. Dat maakte Rubens vandaag bekend.
 
Zo zou een officier met zijn privéwagen een ongeval hebben gehad. De persoon gaf dit aan als werkongeval en er zouden onrechtmatig toch vergoedingen uitbetaald zijn geweest. Procureur Rubens vond het anoniem schrijven toch de moeite om het Comité P in te schakelen.
 
Het Comité heeft intussen al personeelsleden van de politie verhoord. De politievakbonden, die zeggen dat er vooral aan de top van Hazodi problemen zijn, reageren tevreden op het ingestelde onderzoek. (belga/ka)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...