Touring schiet op vrije begeleiding bij rijopleiding
Touring pleit naar aanleiding van het ongeval woensdag in Oosterzele, waarbij een 22-jarige chauffeur inreed op vier fietsende studenten, voor een hervorming van de rijopleiding. Vooral de vrije begeleiding wordt door de verzekeraar onder vuur genomen.
AmateurismeEen rijopleiding moet niet alleen inhoudelijk juist zijn", aldus Touring. "De methode en de intensiteit moeten worden afgestemd op iedere leerling individueel."
"Dat gebeurt niet in de vrije opleiding, waarbij men telkens met verschillende begeleiders kan leren rijden. Iedereen die al 8 jaar een rijbewijs heeft mag in een amateuristische begeleiding fungeren".
9 naar 3 maandTouring vindt daarnaast het in 2006 ingevoerde systeem, waarbij de begeleiding van negen naar drie maanden ingekort werd, "ronduit nefast voor de verkeersveiligheid".
Professioneel luikDe verzekeraar eist daarom dat vrije begeleiding enkel kan na een professionele begeleiding, dat de vrije begeleiding door één en dezelfde begeleider gebeurt en dat de periode om met een voorlopig rijbewijs te rijden wordt ingekort.
Onervaren en roekeloos"Ook in dit ongeval blijkt de onervarenheid en roekeloosheid van een jonge bestuurder", schrijft Touring in een persbericht. De organisatie wijst erop dat volgens een onderzoek van de Internationale Automobielfederatie FIA de rijopleiding nergens zo slecht is als in België. (belga/edp)