Het parket en de onderzoeksrechter van Tongeren hebben het slachthuis Hendrickx en de beenhouwerij aan de Vredestraat in Eisden-Dorp preventief verzegeld nadat zaterdag vastgesteld was dat er nog altijd inbreuken gepleegd werden door de directeur. Er werd onder meer gesjoemeld om de traceerbaarheid van het vlees na te gaan, dat in het slachthuis verwerkt werd. De onderzoeksrechter heeft de directeur, Gerard Hendrickx, aangehouden en laten opsluiten in de gevangenis. Hij verschijnt morgen voor de raadkamer.
Opnieuw niet in orde
Eind februari deden speurders van de federale gerechtelijke politie van Tongeren en keurders van het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) een grootschalige huiszoeking in het slachthuis. Toen werden al diverse inbreuken vastgesteld. Afgelopen zaterdag vielen de politie en het FAVV opnieuw binnen in het slachthuis.
Ze zagen dat de verzegeling verbroken was. Het slachthuis was niet in orde inzake vleeskeuring en hygiëne, de milieuwetgeving werd niet nageleefd en de directeur wordt verdacht van schriftvervalsing. Bovendien wordt hij verdacht van het wegmaken van in beslag genomen goederen. Sinds de inval zaterdag is het slachthuis preventief verzegeld en ligt het bedrijf dus stil.
Boekhouder in de cel
In augustus 2008 belandde de boekhouder van het slachthuis achter de tralies omdat hij geld had versluisd naar privérekeningen. De boekhouder zou indertijd zo'n 90.000 euro verduisterd hebben. De directeur verklaarde einde februari nog dat de inval te maken had met het onderzoek naar de verduistering, maar onderzoek wees nu uit dat hij zelf ook allerlei inbreuken pleegde. (belga/adv)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.