12/03/10 16u29
Mark Cavendish hoeft zich (nog) geen zorgen te maken voor Milaan-Sanremo. Dat is het oordeel van zowel Erik Zabel, zijn sprintcoach, als Mario Cipollini. De 'Manx Express' komt in de Tirreno-Adriatico geen meter vooruit door een gebrekkige voorbereiding, die te wijten is aan tandproblemen.
Zabel stond Cavendish bij tijdens de eerste twee ritten in de Tirreno en zal er ook volgende week bijlopen, als de Primavera gereden wordt. De Duitse sprintbom, die vier keer zegevierde in Sanremo, beseft als geen ander dat de sterkste er niet altijd met de bloemen aan de haal gaat.
"Geen man overboord""We dachten dat hij beter in vorm zou zitten na wat we van hem zagen in de Strade Bianche. Het verbaast me dat hij niet mee kon met het peloton, maar dat is wielrennen. We tillen er niet zo zwaar aan omdat we blijven geloven dat Mark een kans heeft in Milan-Sanremo. Als het hem niet lukt, is er echter geen man overboord. Misschien is hij als gevolg van deze mindere periode wel des te sneller in de Tour de France en op het WK."
Cipollini was een van de eersten om Cavendish te feliciteren toen hij vorig jaar in Sanremoe Heinrich Haussler op z'n donder gaf. In zijn column in de Gazzetta haalt de Italiaan vaak scherp uit, maar 'Cav' mag op heel wat bewondering rekenen. "Op dit moment sukkelt hij wat als gevolg van trainingsachterstand. Hij heeft deze koers dus nodig om ritme op te doen, maar hij is zeer jong en kan supersnel in vorm raken. Iemand met zoveel talent mag je nooit afschrijven." (svm)