In de Antwerpse Stadsfeestzaal heeft Vlaams minister-president Kris Peeters vandaag het startschot gegeven voor Story FM, de radiozender rond het weekblad. De zender is via de FM-band voorlopig enkel in thuisbasis Antwerpen te beluisteren, maar eigenaar Sanoma wil zo snel mogelijk heel Vlaanderen bereiken.
Story FM wil minstens 60 procent Nederlandstalige muziek brengen, een aankondiging die deze middag op luid applaus van de aanwezige schlagerzangers kon rekenen. "Er worden veel te weinig Vlaamse songs gedraaid op de bestaande radiozenders", zijn hoofdredacteur Frederik De Swaef en de minister-president het eens.
De muziek wordt aangevuld met showbizznieuws, gepresenteerd door Sofie Sonck, Kristin Stoffels en Lisa Gabriëls, drie redactrices van Story met een radioachtergrond. "Onze primeurs worden niet meer enkel voor het magazine voorbehouden", zegt De Swaef. "Als het om een nieuwtje over een zanger of zangeres gaat, is de kans groot dat het eerst op de radio komt."
Story FM is voorlopig enkel via FM te beluisteren in Antwerpen op 107 FM, de rest van Vlaanderen is aangewezen op de website of de digitale tv van Telenet. "We willen zo snel mogelijk lokale frequenties in andere regio's bemachtigen", zegt Anouk Mertens, directeur Audiovisuele Media bij Sanoma. "In 2016 vervallen de nationale frequenties en dan hopen we door te kunnen groeien." Ook een samenwerking met VT4 en VIJFtv, waarvan Sanoma voor een derde eigenaar is, wordt niet uitgesloten.
Kris Peeters rekent erop dat Story FM kansen zal geven aan jonge, nieuwe artiesten. "Misschien maakt dit een einde aan de discussie over mogelijke quota voor Vlaamse muziek op de radio", besloot hij.

© 2012 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.