10/02/12, 09u38
In het stadje Nong Kiau in Laos is een 18-jarige Nederlandse toeriste dood teruggevonden. Rianne Brouwer uit Bakkum lag volgens plaatselijke bewoners innig verstrengeld in bed met Alexander Lee, een 22-jarige Australische jongen.
Wat de twee jonge geliefden is overkomen, is nog onduidelijk. Er waren in ieder geval geen sporen van inbraak of geweld in de kamer.
Op internet wordt de dood van Rianne en 'Alex' in verband gebracht met het overlijden van zeven andere toeristen in Azië, mogelijk door een giftige spray tegen bedwantsen. Dat meldt de Nederlandse krant AD. Dat bestrijdingsmiddel is in sommige landen verboden.
Ook koolmonoxidevergiftiging wordt aangeduid als mogelijke oorzaak van het overlijden van de Nederlandse toeriste. Maar omdat de meeste hotels in het gebied niet goed geïsoleerd zijn, lijkt dat echter onwaarschijnlijk.
Familie en vrienden van Rianne ervaren haar dood als een nachtmerrie. 'Krullenbol Riri' gold als een populaire, altijd lachende en sportieve jonge vrouw die al een tijdje droomde van een reis naar Vietnam. (ad/adha)