Stiptheid treinen opnieuw slechter

26/12/07, 08u24
Infrastructuurbeheerder Infrabel en operator NMBS zijn er niet in geslaagd de treinen in 2007 stipter te laten rijden. De stiptheid is nog slechter dan in 2006 en voorgaande jaren. Dat schrijven de Concentrakranten woensdag.

In november, nog volgens de oude dienstregeling, kwam slechts 86,3 procent van de treinen op tijd of met minder dan vijf minuten vertraging in het eindstation aan. Echt op tijd reed 43 procent. 1.335 treinen werden geheel of gedeeltelijk geschrapt. Op de lijn Antwerpen-Brussel reed maar 34,8 procent volgens het spoorboekje.

Over 2007 zal het algemene stiptheidspercentage van de treinen zo'n 89 procent bedragen. Bijna net zo slecht als in het rampjaar 1998 (88,9 procent), toen een te ambitieus treinaanbod veel reizigersleed veroorzaakte. In 2007 zal slechts 47 procent van de treinen helemaal volgens het spoorboekje gereden hebben.

Gebrek aan efficiƫnte samenwerking

Sinds de splitsing van de NMBS begin 2005 in drie bedrijven (NMBS-holding, operator NMBS en infrastructuurbeheerder Infrabel) gaat het verder bergaf met de stiptheid. Gebrek aan efficiƫnte samenwerking tussen medewerkers van de drie bedrijven is volgens ingewijden een van de hoofdoorzaken van alle ellende.

Ook de onervarenheid op de werkvloer, vooral bij de eengemaakte verkeersleiding Traffic Control en in de seinhuizen, en de talloze defecten aan het treinmaterieel en infrastructuur (wissels, seinen, bovenleiding en sporen) veroorzaken problemen. (belga/mvdb)

DM TV: Stiptheid treinen opnieuw slechter
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...