Ook onderzoek naar misbruik bij Zwitserse katholieke kerk

20/03/10 21u15
Ook de Zwitserse katholieke kerk gaat een onderzoek voeren naar mogelijke gevallen van misbruik door priesters. Dat meldt een woordvoerder van de kerk vandaag. Het gaat naast vier gevallen van pedofilie om vijf gevallen van mishandeling of ongewenste intimiteiten bij volwassenen.
 
Ernstige geval
Een nationale commissie van de Zwitserse katholieke kerk zal "een van de meest ernstige gevallen" van seksueel misbruik van de afgelopen zes jaar onderzoeken. Naast de negen dossiers is er een tiende dossier hangende, aldus de woordvoerder. Die preciseert dat de pedofilieklachten handelen over het misbruik van drie meisjes en een scholier.

De afgelopen vijftien jaar was er sprake van 60 gevallen, inclusief de recentste, van misbruik door priesters of leraars in katholieke instellingen. (belga/ep)