terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk
dossier

Onrust in het Midden-Oosten

Gevechten in Damascus houden aan, Annan blijft optimistisch

Steffi Ophalvens − 17/07/12, 17u48  − Bron: belga.be
© ap. VN-gezant Kofi Annan op bezoek bij president Poetin

De speciale VN-gezant voor Syrië, Kofi Annan, blijft "optimistisch" dat de VN-Veiligheidsraad een akkoord over Syrië kan bereiken. Annan zei dit vandaag in Moskou na een gesprek met de Russische president Vladimir Poetin. Met name de oppositie in Syrië weigert alle onderhandelingen: haar uitgesproken doel is het regime-Assad afzetten en zelf de macht grijpen.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov deelde Annans optimisme. Hij ziet "geen reden" waarom de leden van de Veiligheidsraad niet tot een consensus over de kwestie-Syrië zouden kunnen komen.

Intussen kende de Syrische hoofdstad Damascus vandaag zijn derde opeenvolgende dag van gevechten. Volgens "activisten" (tegenstanders van Assad) zet het leger zwaar geschut aks tanks, aanvalshelikopters en pantservoertuigen in, maar slaagden rebellen er in één van die helikopters neer te halen.

Strijd om bevrijding
De Moslimbroederschap, de kern van het gewapende verzet in Syrië, had het over de start van de "bevrijding" van Damascus. Ook rebellen van het zogenaamde Vrije Syrische Leger bestempelen de gevechten in de hoofdstad aldus.

De Iraakse regering riep vandaag haar landgenoten in Syrië op, het land te verlaten. Volgens Bagdad zijn de voorbije dagen 21 Irakezen in Syrië gedood.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...
dossier

Onrust in het Midden-Oosten

Lees het volledig dossier »

    verwant nieuws

  • Rebellen gebruikten lijk van Kadhafi als buikspreekpop Rebellen gebruikten lijk van Kadhafi als buikspreekpop - 17/07/12
  • "Syrië niet bang om chemische wapens te gebruiken" "Syrië niet bang om chemische wapens te gebruiken" - 17/07/12
  • Rusland blokkeert veroordeling bloedbad Syrië Rusland blokkeert veroordeling bloedbad Syrië - 17/07/12

    Nuttige links

  • Website WHO
  • Website Unesco

    meer over

    • Onrust in Midden-Oosten
    • Syrië
    • Vladimir Poetin
    • Verenigde Naties
    • Kofi Annan
    • Buitenland
  • Spanje onderzoekt mishandelingen in Irak
  • Rode Kruis slaat groot alarm over toestand Syrië
  • "Ontvoerde blauwhelmen behandeld als gasten"
  • Gegijzelde blauwhelmen in Syrië vrijgelaten

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy