27/12/11, 11u09
© epa
Autobouwer Honda is begonnen met de vernietiging van 1.055 wagens die in oktober beschadigd raakten bij de overstromingen in Thailand. De auto's waren gemaakt in het Rojana Industrial Park in Ayutthaya, 100 kilometer ten noorden van Bangkok. Honda zal zijn productie niet terugtrekken uit Thailand, zo laat het bedrijf verstaan.
-
© afp
-
© epa
De fabriek kan normaal 240.000 auto's per jaar assembleren en is daarmee de op een na grootste autofabriek van Thailand. Er rollen wagens van het type Brio, Jazz, City, Civic en Accord van de band, bestemd voor meer dan dertig landen.
Honda legde de productie op 5 oktober stil toen het industriepark dreigde onder te lopen, en het is nog niet duidelijk wanneer ze heropstart. Veel nieuwe wagens konden naar veilig gebied verhuisd worden, maar 1.055 wagens die achterbleven in de fabriek, raakten beschadigd door het water.
De overstromingen in Thailand waren de ergste in vijftig jaar. Er vielen minstens 760 doden en er was voor miljarden euro schade aan huizen en bedrijven. (dpa/sam)
-
© ap