21/06/10 15u15
-
Cha Jong-Hyok probeert zijn ploegmaats nog te motiveren, maar dat was tevergeefs.
-
Ronaldo kreeg de bal eerst per ongeluk op het hoofd, maar kon daarna binnenleggen.
-
Na meer dan een jaar kon C-Ron nog eens scoren voor de nationale ploeg.
-
Deze Meireles was samen met Tiago de uitblinker op het Portugese middenveld.
-
Zeker na de heroïsche prestatie van Nieuw-Zeeland gisteren tegen wereldkampioen Italië leek het alsof er geen kleine landen meer bestonden op het WK, maar daar bracht Noord-Korea verandering in. Maar liefst zeven goals kreeg de ploeg van bondscoach Jong-Hun tegen een na de pauze ontketend Portugal om de oren. Hun bijnaam luidt 'Choillima', de Koreaanse naam van een mythisch paard, maar vandaag was dat eerder een lammetje. Uitblinker Meireles brak de ban voor een nochtans moeizaam gestart Portugal. Na de pauze tankte Portugal vertrouwen met goals van Simao, Almeida, Tiago (2), Liedson en uiteindelijk ook eentje van Cristiano Ronaldo. De Portugezen doen in de 'Groep des Doods' een ferme gooi naar de achtste finales. Het is maar te hopen dat deze Noord-Koreanen nog welkom zijn in het thuisland en niet allemaal voor de vluchtroute kiezen.
Sterke MeirelesIn de eerste helft zag het er nochtans nooit uit dat deze Portugal vs Noord-Korea een gooi zou doen naar een van de grootste WK-zeges ooit (zie tabel onderaan). De Portugezen, met Almeida en Simao in de ploeg ten nadele van Liedson en Danny, speelden lang te traag om de driedubbele Noord-Koreaanse afweergordel te ontgrendelen. Ondanks dat het uitvoetballen bij de Koreaantjes dikwijls dramatisch was, stond het organisatorisch wel goed en verdedigden ze zoals tegen Brazilië stevig. Carvalho had pech met een snelle kopbal tegen de deklat, maar daarna waren kansen lang schaars. Tot de vrije verdediger Jong-hyok aan het slapen ging en geen oog had voor de infiltrerende Meireles. Tiago speelde perfect diep en de Porto-middenvelder werkt knap af.
Geen Deco, Portugal bevrijd Na de snelle goal in de tweede helft van de Portugezen brak alle weerstand bij Noord-Korea. Via Meireles en Almeida ging het tot bij de vrijstaande Simao, die maar in te leggen. Meireles had ook een voet in goal nummer drie, toen hij Coentrao op links wegstuurde. Almeida, die de voorkeur had gekregen op Liedson, kopte makkelijk raak. Daarna stond Noord-Korea, met ook een erg zwakke doelman Myong-guk, erbij en keek ernaar. Tiago bekroonde zijn sterke partij nog met twee goals en ook de ingevallen Liedson kwam tot scoren. Ronaldo had pech met weer een bal tegen de deklat, tot ook hij -met een gelukje- na meer dan een jaar nog eens kon scoren voor de nationale ploeg. De ploeg van Queiroz leek wel bevrijd na het uitvallen van Deco en is zo goed als zeker van de achtste finale. Alleen bij verlies tegen het al geplaatste Brazilië en een monsterzege van Ivoorkust tegen Noord-Korea kan daar nog verandering in brengen. (odbs)
-
| PORTUGAL | 6/10 |
| Eduardo | Kreeg alleen wat zwakke pogingen te verwerken. | 6 |
| Miguel | Speelde een horrormatch voor de rust. Miste elke controle, slechte passes en dito voorzetten. Herstelde zich na pauze. | 5 |
| Carvalho | Leider van de defensie en kwam zelfs dicht bij de opener. | 7 |
| Alves | Kwam niet zo vaak in het spel voor als Carvalho, maar was wel betrouwbaar. | 6 |
| Coentrao | Erg goed op de linkerflank met veel aanvallende impulsen en assist. | 7 |
| Tiago | Trage start, maar daarna onhoudbaar. Knappe assist voor de opener, na de pauze goed voor twee goals. | 8 |
| Mendes | Had het soms moeilijk met de snelle Noord-Koreanen, maar veroverde geleidelijk controle. | 7 |
| Meireles | Erg energiek en maker van opener. Ook voet in goal twee en drie. Goed infiltrerend. | 8 |
| Ronaldo | Zo matig hij voor rust was, zo sterk was CRon erna. Tegen de lat, veel assists en uiteindelijk ook zelf goaltje. | 7 |
| Almeida | Haast onzichtbaar in eerste helft. Na rust wel levendig, met assist knappe kopbal voor 3-0. | 7 |
| Simao | Zoals hele Portugese ploeg: in de knip in eerste helft, maar toonde klasse na rust. | 7 |
| Veloso | Vervanger van uitblinker Meireles 20' voor tijd. Weinig opvallend. | 6 |
| Liedson | Kreeg maar een kwartiertje, maar kon wel scoren. | 7 |
| Duda | Laat ingevallen voor Simao. Geen beoordeling. | - |
-
| Stand groep G |
| Land | Punten | Doelsaldo |
| 1. Brazilië | 6 | 5-2 |
| 2. Portugal | 4 | 7-0 |
| 3. Ivoorkust | 1 | 1-3 |
| 4. Noord-Korea | 0 | 1-9 |
-
-
| Grootste WK-zeges |
| WK (gastland) | Wedstrijd | Uitslag |
| 1982 (Spanje) | Hongarije - El Salvador | 10-1 |
| 1954 (Zwitserland) | Hongarije - Zuid-Korea | 9-0 |
| 1974 (West-Duitsland) | Joegoslavië - Zaïre | 9-0 |
| 1938 (Frankrijk) | Zweden - Cuba | 8-0 |
| 1950 (Uruguay) | Uruguay - Bolivia | 8-0 |
| 2002 (Japan/Z-Korea) | Duitsland - Saudi-Arabië | 8-0 |
-
| NOORD-KOREA | 4/10 |
| Myong-Guk | Daarom dat ze keepers soms vliegenvangers noemen. | 3 |
| Jong-Hyok | Was nog een van betere verdedigers, al liet hij zich vangen bij openingsgoal. | 5 |
| Chol-Jin | Zo gedisciplineerd hij speelde tegen Brazilië, zo zwak verdedigde hij vandaag. | 4 |
| Jun-Il | Nog wel enkele goeie kopballen, maar verzoop mee na rust. | 4 |
| Yun-Nam | Kon het voor de pauze Miguel met enkele aanvallende rushes nog moeilijk maken. Nergens in tweede helft. | 5 |
| Kwang-Chon | Gaf wel alles, maar moest zich neerleggen bij technische vernuft van Portugezen. | 5 |
| Yong-Hak | Middenvelder probeerde zijn verdediging bij te staan waar het kon. Na rust dikwijls tevergeefs. | 5 |
| Nam-Chol | Verdedigende middenvelder leed te veel balverlies. | 5 |
| In-Guk | Verdienstelijke eerste helf, geslachtoffers na kwartier na rust. | 6 |
| Yong-Jo | Kon als een van de twee aanvallers nog voor wat schaarse dreiging zorgen. | 6 |
| Tae-Se | Was niet zo goed als tegen Brazilië, al bleef hij optimistisch en levendig. | 6 |
| Kum-Il | Moest na 3-0 Portugese aanvallen stoppen. Onmogelijke opdracht. | 4 |
| Yong-Jun | Kwam In-Guk vervangen even voor uur. Flop. | 4 |
| Song-Chol | Kwam kwartier voor tijd Jong-Hyok vervangen. Werd wel vier keer in wind gezet. | 3 |
-
-