dossier

Opel Antwerpen

GM twijfelt om overname Saab door Chinezen goed te keuren

06/11/11, 17u16
© afp

De Amerikaanse autofabrikant General Motors (GM) heeft nog niet beslist of het zijn toestemming wil geven aan de geplande overname van het Zweedse automerk Saab door twee Chinese autobedrijven. Mogelijk blokkeert de voormalige Saab-eigenaar de deal.

"GM zou geen eigendomsverandering van Saab kunnen ondersteunen die een negatieve impact heeft op de bestaande relaties van GM in China of die de wereldwijde belangen van GM schaadt", aldus woordvoerder James Cain. "We hebben nog veel onbeantwoorde vragen over de transactie."

Saab werd begin 2010 van GM overgenomen door het Nederlandse Spyker Cars, dat nu Swedish Automobile heet. GM bezit nog steeds een belang in Saab en is een belangrijke toeleverancier van het bedrijf en moet daarom instemmen met de verkoop van Saab. De Chinese bedrijven Youngman en Pang Da hebben 100 miljoen euro veil voor de constructeur.

Technologie
GM zou zich vooral zorgen maken dat bij een Chinese overname van Saab zijn technologie naar China gaat. Het autoconcern liet wel weten open te staan voor verdere onderhandelingen over de transactie. Naast GM moeten ook nog de Chinese en Zweedse autoriteiten en de Europese Investeringsbank met de overname van Saab instemmen. China liet eerder deze maand weten in principe positief te staan tegen de overname van Saab door Youngman en Pang Da. (anp/bloomberg/lpb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...