04/08/11, 15u31
© afp
De Amerikaanse autogigant General Motors, die in 2009 nog met staatssteun van het faillissement gered werd, heeft zijn winst in het tweede kwartaal bijna zien verdubbelen. Vooral in eigen land boekte de groep succes.
De winst steeg van 1,33 miljard dollar vorig jaar tot 2,52 miljard dit jaar. De omzet nam toe van 33,2 miljard dollar tot 39,4 miljard dollar.
Het resultaat lag daarmee boven de verwachtingen van analisten. In de VS steeg de verkoop van GM in het tweede kwartaal met 11 procent tot 669.065 wagens.
"Onze investeringen in zuinige modellen, design en kwaliteit renderen wereldwijd, zoals ons stijgend marktaandeel en de financiële resultaten aantonen", verklaarde de topman. De Amerikaanse regering wierp GM in 2009 een reddingsboei van 52 miljard dollar toe. Een derde van de aandelen van de autogroep zijn nog altijd in handen van de overheid. (belga/adv)