Anonymous heeft websites van de Britse regering aangevallen, als vergelding voor de manier waarop Londen met de zaak Julian Assange omgaat. Het hackerscollectief eiste op Twitter de verantwoordelijkheid voor de cyberaanvallen op.
Het Britse ministerie van Justitie gaf toe dat zijn website "onderbrekingen" had gekend. Op de site staan echter geen "gevoelige gegevens", luidde het. De diensten van de Britse premier David Cameron lieten weten dat de aanvallen op de site van Downing Street waren "mislukt".
De aanvallen kwamen er nadat de Britten Julian Assange, stichter van de klokkenluiderswebsite WikiLeaks, geen doorgang wil verlenen naar Ecuador, waar hij eerder deze week politiek asiel heeft verkregen. Groot-Brittanniƫ wil de Australiƫr uitleveren aan Zweden, waar de justitie hem wil verhoren in verband met verkrachting en seksueel geweld. Assange zegt dat hij bij uitlevering aan Zweden riskeert naar de VS te worden gestuurd. Daar riskeert hij naar eigen zeggen de doodstraf wegens spionage, nadat WikiLeaks in 2010 Amerikaans diplomatiek verkeer publiceerde.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.