Wit-Russen mogen enkel nog surfen op binnenlandse sites

04/01/12, 12u36
De Wit-Russische president Alexander Loekashenko wordt beschouwd als de laatste dictator van Europa. © reuters

In Wit-Rusland treedt deze week een erg strenge wet rond internetgebruik in werking. Inwoners mogen vanaf 6 januari enkel nog surfen naar binnenlandse sites, en ook bedrijven mogen geen gebruik meer maken van het 'buitenlandse internet'. Dat houdt dan bijvoorbeeld in dat Wit-Russische bedrijven geen diensten meer mogen aanbieden via providers in het buitenland, meldt Webwereld.

Providers moeten de toegang tot buitenlandse sites blokkeren, en bij een overtreding kan zowel de burger als de internetprovider in de problemen komen. Wit-Rusland staat bekend als Europa's laatste dictatuur. De belastingdienst, politie en geheime dienst kunnen dan ook op ieder moment een onderzoek starten wanneer het vermoeden bestaat dat iemand een buitenlandse site heeft geraadpleegd.

Mensenrechten
Mensenrechtenorganisatie Reporters Without Borders waarschuwt dat het laatste beetje vrijheid dat de Wit-Russen nog hadden langzaam afbrokkelt. Providers zijn verplicht de logbestanden van iedere verbinding een jaar te bewaren. Daarnaast moeten ze elk apparaat dat een verbinding zoekt met het internet, zowel computers als mobieltjes, kunnen koppelen aan een persoon. Ook burgers die in een internetcafé online gaan moeten zich eerst identificeren. (sam)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...