Apple brengt iTunes Match uit

15/11/11, 14u10
© reuters

Technologiebedrijf Apple heeft de nieuwe muziekdienst iTunes Match uitgebracht. Het is een uitbreiding voor het bestaande iTunes, waarmee het mogelijk wordt om muziek online op te slaan. Voorlopig is de dienst enkel in de Verenigde Staten beschikbaar, meldt de website van de Nederlandse krant De Telegraaf.

Met de dienst, die 25 dollar (18,2 euro) per jaar kost, kunnen gebruikers 25.000 nummers online opslaan. Die kunnen dan gestreamd worden naar alle andere apparaten die iTunes ondersteunen. Het zal echter niet nodig zijn om elk nummer te uploaden. Apple scant namelijk de muziekbibliotheek en gebruikt bestanden die al op de servers van de iTunes-winkel staan. Enkel als het nummer niet wordt herkend, zal het bestand worden geüpload.

Stormloop
Door de gigantische stormloop voor de nieuwe dienst werden de inschrijvingen tijdelijk stopgezet. De servers van het bedrijf konden de vraag namelijk niet aan. De inschrijvingen zouden snel opnieuw moeten hervatten. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe dienst naar België zal komen. (sg)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...