01/06/11, 12u12
Het hebben van onlinevrienden zou aan de vijand gevoelige informatie beschikbaar kunnen stellen. Dat verklaarde het Chinese leger, dat alle 2,3 miljoen militairen een verbod heeft opgelegd op het gebruik van social media.
De grootste militaire strijdmacht ter wereld heeft de manschappen gezegd het verbod streng te handhaven om "militaire geheimen en puurheid en solidariteit" van de strijdkrachten te waarborgen. Dat meldden Chinese staatsmedia.
ReglementHet verbod van social media in het leger is verwerkt in een reglement, dat vorig jaar werd aangekondigd. Daarin staat ook dat de manschappen geen websites of weblogs mogen beginnen. Dat legerofficieren deze regels nu weer extra benadrukken, wijst erop dat ze nog niet streng werden nageleefd.
De verstrekking van persoonlijke gegevens van en door militairen zou de locatie van militaire bases kunnen onthullen, vreest de legerleiding. Ook zouden er risico's zitten aan het online posten van foto's van militairen tijdens trainingen. Dat zou de vijand van informatie kunnen voorzien over de militaire capaciteiten en middelen van China.
EquivalentenBijna een half miljard mensen in China maken volgens cijfers van de overheid gebruik van internet. Chinese social media hebben honderden miljoenen gebruikers. Sites als Twitter en Facebook worden in China geblokkeerd en hebben daarom Chinese equivalenten. (anp/adha)