terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Games
  • Internet
  • Multimedia

Rechter formeel: "Samsung is niet zo cool als Apple"

Bewerkt door: redactie − 09/07/12, 20u00  − Bron: belga.be
© afp.

De Samsungtablet is niet zo "cool" als de iPad van concurrent Apple. Dat zei een rechter van het Britse hooggerechtshof. Hij oordeelde dat de Galaxy-tablet van Samsung gewoon verkocht mag worden in het Verenigd Koninkrijk, waarmee Samsung weer eens een slag wint in de langslepende, wereldwijde patentstrijd met Apple.

Volgens de rechter schendt Samsung het ontwerp van Apple niet en kunnen consumenten de twee tablets prima uit elkaar houden. De Galaxy-tablet heeft niet de "ingetogen en extreme eenvoud" van het design van Apple, zei de rechter. Volgens hem behoren de twee wel tot dezelfde familie van tablets, maar is de Galaxy veel dunner dan de iPad en heeft de tablet "ongebruikelijke details op de achterkant." Apple heeft 3 weken om in beroep te gaan.

In zaken die de twee wereldwijd tegen elkaar aanspannen, wordt steeds verschillend geoordeeld over inbreuk op patenten op hun smartphones en tablets. Zo oordeelde een rechter in Duitsland in het voordeel van Apple. In Nederland won juist Samsung weer een patentzaak. In de VS gebood een rechter de twee partijen met elkaar te overleggen. Daar kwam niets uit. Apple heeft ongeveer 65 procent van de tabletmarkt in handen. Samsung kan rekenen op ongeveer 6 procent van de wereldwijde verkoop van tablets.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Maak je iPad 'kleuterproof' Maak je iPad 'kleuterproof' - 08/07/12
  • Google verdient slechts 15 dollar aan tablet, Apple 171 Google verdient slechts 15 dollar aan tablet, Apple 171 - 05/07/12
  • Opmerkelijk: helft leest liever op tablet dan van papier Opmerkelijk: helft leest liever op tablet dan van papier - 05/07/12
  • Intussen in patentland: HTC wint gevecht met Apple Intussen in patentland: HTC wint gevecht met Apple - 05/07/12

    Nuttige links

  • Apple

    meer over

    • Tablets
    • Samsung
    • Bedrijven
    • Apple
    • Hardware
    • Multimedia
    • iPad
    • Buitenland
  • Amazon lanceert tablet Kindle Fire HD ook in Europa
  • "Apple dit jaar niet langer marktleider op tabletmarkt"
  • Tablets overtreffen smartphones online
  • Microsoft: "Surface is iPad-concurrent die niemand kon bouwen"

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy