Verkoop warmtepompen gestegen met 80 procent

Door: redactie − 25/01/12, 18u44

De verkoop van warmtepompen is vorig jaar met 80 procent gestegen. Dat laat de Associatie voor de Thermische Technieken van België (ATTB) weten. De verwarmingssector als geheel is in 2011 stabiel gebleven, zonder bijzondere groei. Wel opvallend is de fors gestegen verkoop van warmtepompen.

De installatie van systemen op stookolie ging met 5 procent achteruit en thermische zonnepanelen, die warm water produceren, treden volgens de ATTB stilaan uit de schaduw van fotovoltaïsche panelen.

Stimulansen
De Associatie vindt het voorts een slechte zaak dat de fiscale stimulansen voor de aankoop van een nieuw verwarmingstoestel werden opgeheven. Dit zal volgens de ATTB niet zonder gevolgen blijven voor de verkoop. Aangezien energie nu een gewestelijke bevoegdheid is roept de Associatie de gewesten op nieuwe maatregelen te nemen. (belga/kh)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...