"Ontbossing stoppen tegen 2020 is mogelijk"

27/11/11, 01u05
© epa

Volgens een nieuw rapport van WWF is het mogelijk de ontbossing haast volledig te stoppen tegen 2020. Als we de klimaatopwarming onder de 2 graden Celsius willen houden, dan is het stoppen van de ontbossing absoluut noodzakelijk, zegt de natuurbehoudsorganisatie in een mededeling over het rapport "Bossen en klimaat".

Om de ontbossing te stoppen tegen 2020, moet het REDD+-mechanisme worden geactiveerd, aldus WWF. REDD+ (Reducing Emissions from Deforestation and Degradation) staat voor reductie van broeikasgasemissies ten gevolge van ontbossing en bosdegradatie in ontwikkelingslanden. Bossen zijn belangrijk voor het klimaat, aangezien ze veel broeikasgassen vasthouden. Niet minder dan 20 procent van de totale CO2-emissies komt rechtstreeks uit de ontbossing. Dat is meer dan uit de transportsector (13 procent).
 
55 miljoen hectare
Het rapport van WWF geeft aan dat de planeet 55 miljoen hectare bos zal verliezen tegen 2020, zelfs als we dringende maatregelen nemen om de ontbossing tegen dan te stoppen. Als we die doelstelling uitstellen tot 2030, dan gaat 124,7 miljoen hectare verloren. Dat betekent minstens 24 miljard ton kooldioxide die extra de lucht in geblazen worden.
 
"Dit voortdurende verlies aan bossen zal catastrofale gevolgen hebben voor het klimaat, voor de natuur en voor het levensonderhoud van miljarden mensen", aldus Sabien Leemans, bossenexpert bij WWF België. "De internationale klimaatonderhandelingen die maandag starten in Durban, zijn het moment voor regeringen uit de hele wereld om hun inspanningen te bundelen om de ontbossing te stoppen. Met het REDD+-mechanisme kunnen ze tegelijk de ontbossing en de klimaatverandering aanpakken", voegt klimaatexpert Jan Vandermosten toe. (belga/kve)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...