dm UPDATE De recordhitte in de Verenigde Staten heeft meer schade aangericht op de velden dan aanvankelijk gedacht. Het ministerie van Landbouw in Washington heeft zijn vooruitzichten voor de oogst dan ook merkelijk verlaagd. De prijs veel gewassen is daardoor opnieuw gestegen.
Voor maïs verwacht het ministerie van Landbouw een productie van 10,8 miljard zogeheten schepel. Dat is de laagste opbrengst sinds 2006. In juli ging het ministerie nog uit van ongeveer 13 miljard schepel. Dat betekent dat in een maand tijd een zesde van de oogst verloren ging.
Eerder vandaag berichtte het Amerikaanse ministerie van Landbouw al dat het de slechtste graanoogst in zes jaar beleeft. De graanoogst zou dit jaar uitkomen op 10,8 miljoen bushel, een inhoudsmaat die te vergelijken is met 35 liter. Dat betekent een daling van 13 procent in vergelijking met de oogst van 2011. Ook de productie van sojabonen is met 12 procent gedaald in vergelijking met vorig jaar.
De toestand blijkt nog erger als men er rekening mee houdt dat de boeren vandaag meer oppervlakte bewerken dan vroeger. De Amerikaanse landbouwer verwacht vandaag de laagste opbrengst in zeventien jaar in verhouding tot de oppervlakte.
De droogte in de VS is de ergste sinds 1956. Vooral de staten in het middenwesten, ook wel de graanschuur van de VS genoemd, zijn zwaar getroffen, met temperaturen die oplopen tot meer dan veertig graden Celcius.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.