"Ten EU countries told to improve hen cages", schrijft de BBC op zijn website. Tien landen die de kooien voor legkippen nog niet hebben aangepast en nu een tik op de vingers krijgen van de Europese Commissie.
In 1999 kregen de EU-landen de tijd om de kooien voor legkippen te vergroten. Elke kip moet over voldoende ruimte beschikken om te nestelen, scharrelen en slapen. Per dier moet een oppervlakte van minstens 750 vierkante centimeter voorzien zijn. De landen van de EU kregen 12 jaar de tijd. Tien landen zijn dus nog niet klaar met het karwei: Griekenland, Spanje, Frankrijk, Italië, Cyprus, Hongarije, Nederland, Polen, Portugal en België, natuurlijk.
Omdat eind vorig jaar al duidelijk werd dat de landen de deadline van 1 januari 2012 niet zouden halen, startte de Europese Commissie een inbreukprocedure, maar werd er ook een overgangsperiode ingevoerd.
Om massale kippenslachtingen te vermijden werd een regeling uitgewerkt die eieren afkomstig van kippen in oude, klassieke kooien aan banden legt. De kippenkwekers in België zijn sindsdien massaal hun kooien aan het verbouwen. Het leidde eerder dit jaar tot een forse stijging van de eierprijzen.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.