24/12/11, 22u22
De Nisshin Maru gefotografeerd door een van de drones die Sea Shepherd ter beschikking heeft. Foto Sea Shepherd
Enkele uren geleden slaagden de activisten van Sea Shepherd erin het fabrieksschip van de Japanse walvisjagers te lokaliseren. Dat gebeurde met één van de drones die de milieuorganisatie inzet tegen de jaarlijkse slachting van walvissen die Japan onder het mom van wetenschappelijk onderzoek uitvoert.
De Nishin Maru is het pronkstuk en tevens het fabrieksschip van de Japanse walvisvloot. Het is ontworpen om walvissen te verwerken. Het schip is eigendom van het 'Institute of Cetacean Research', een Japanse organisatie die formeel gezien onderzoek doet naar walvissen. De organisatie exploiteert de Japanse jacht op walvissen. Toen het schip vandaag werd gelokaliseerd, bevond het zich op duizend mijl van het jachtgebied.
Harde strijdDat uitgerekend op kerstavond Sea Shepherd erin slaagde het moederschip van de Japanse walvisvloot op te sporen met een drone, een schenking van een Amerikaans bedrijf, is een enorme opsteker voor de milieuorganisatie.
De Japanse walvisjagers zijn dit jaar buitengewoon gewapend tegen de drie schepen van Sea Shepherd die alles in het werk stellen om de walvisjacht te verhinderen. Dertig miljoen dollar uit het noodfonds voor de slachtoffers van de tsunami en aardbeving die Japan in maart dit jaar troffen, gingen naar extra beveiliging van de walvisschepen.
Ongezien voordeel"We hebben jullie in de gaten", zo waarschuwt Sea Shepherd de Japanners. Inmiddels zijn drie harpoenschepen van de Japanners in positie gebracht om de Steve Irwin, een van de schepen van Sea Shepherd, de pas af te snijden en de Nishin Maru doorgang te verlenen.
"Maar de drones die we inzetten hebben een bereik van duizend zeemijl, zodat we hen permanent vanuit de lucht in de gaten kunnen houden. Een ongezien voordeel in het kamp van de walvishoeders", aldus nog de voorzitter van de Franse afdeling van Sea Shepherd. (lb)