terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Het weer
  • De aarde
  • Global Warming
  • Ecotips
  • Voedselcrisis
  • Dieren
  • Milieu

Zware branden in Bulgarije en Rusland

27/07/12, 15u34  − Bron: belga.be
© belga.

In het Balkanland Bulgarije woeden bij temperaturen van boven de 30 graden weer zware branden. Ook in Rusland zijn er opnieuw grote branden ontstaan. Volgens premier Dmitri Medvedev zijn er ook al doden gevallen.

In Bulgarije staat 500 hectare bos in het Sakargebergte in het zuidoosten van het land in brand, zei de bestuurder van de regio Stara Sagora vandaag aan het persagentschap BTA. Het vuur werd gisterennamiddag veroorzaakt door een brandende tractor. Ondertussen kwam het ook tot een uitgestrekte brand in de omgeving van Topolovgrad. Bij het blussen werden ook soldaten ingezet.

Twee jaar na de tot nog toe zwaarste bos- en dorpsbranden in zijn geschiedenis strijdt Rusland opnieuw tegen zware branden. Regeringsleider Medvedev noemde de situatie in elf regio's in het land "buitengewoon ernstig". Niet alleen een hittegolf en uitblijvende regen, maar ook onachtzaamheid zijn voor de branden verantwoordelijk, zei Medvedev volgens het persagentschap Interfax.

Meer dan 3.000 brandweerlieden helpen met de bluswerken. De luchthaven van de Siberische grootstad Tomsk moest wegens rookhinder gesloten worden. Milieubeschermers verwijten het bestuur in Moskou over geen werkzaam brandbestrijdingsconcept te beschikken.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • 93 Vlaamse kinderen door Kroatische bosbranden uit hotel geĆ«vacueerd 93 Vlaamse kinderen door Kroatische bosbranden uit hotel geĆ«vacueerd - 25/07/12
  • Brand in noordoosten van Spanje onder controle Brand in noordoosten van Spanje onder controle - 27/07/12
  • Bosbranden verwoesten toeristisch gebied in Portugal Bosbranden verwoesten toeristisch gebied in Portugal - 20/07/12
  • Bosbrand woedt in buitenwijk Athene Bosbrand woedt in buitenwijk Athene - 19/07/12

    meer over

    • Bosbranden
    • Rusland
    • Bulgarije
    • Buitenland
  • Vlammen bedreigen Melbourne
  • Branden leggen drugslab bloot, maar sparen ruimtetelescoop
  • NASA brengt wereldwijde bosbranden in beeld
  • Australische grootvader redt familie door in zee voor bosbrand te schuilen

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy