Zware bosbranden in Rusland nemen toe in omvang

07/06/11, 15u16

De bosbranden in Rusland hebben al drie keer meer oppervlakte in brand gezet als op hetzelfde tijdstip vorig jaar. Meer dan 6.000 vierkante kilometer viel al ten prooi aan het vuur. Dat deelde het ministerie van Noodgevallen vandaag mee.

Bijna 5.000 brandweermannen worden ingezet. Vooral in de Siberische deelrepubliek Jakoetiƫ, op 5.000 kilometer ten oosten van Moskou, is de situatie heel precair. Vorige zomer verwoestten de zwaarste bos- en veenbranden uit de Russische geschiedenis al grote delen natuurgebied.

Gevangenen
In Siberiƫ zaten vandaag meer dan 20.000 mensen zonder stroom. De bekabeling werd door de vlammen verwoest. Duizenden gevangen uit gevangenissen in het gebied zouden helpen bij de herstelling van de schade, verklaarde een regeringswoordvoerder. In de buurt van het Baikalmeer verwoeste het vuur belangrijke waterleidingen.

Brandstichtingen
Het ministerie maakte gewag van elf grote branden in het land, die vooral door blikseminslagen en brandstichtingen tot stand zouden gekomen zijn. Er werd een rechtsprocedure gestart tegen 38 verdachten. (dpa/adha)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...