dm We love shoes Kate Middleton slaat maar zelden een modemisser, maar dat maakt haar ook een beetje saai en voorspelbaar. Vooral haar schoenen zijn veel mensen een doorn in het oog: zwart suède pumps in de winter, nude pumps in de zomer, met de occasionele sleehak tussendoor. Daar willen Britse student-mode-ontwerpers verandering in brengen. Ze ontwierpen elk een originele schoen voor de hertogin.
Kate krijgt de ontwerpen te zien tijdens een uitstap met Queen Elizabeth op 8 maart, als onderdeel van haar diamanten jubileumtoernee. De hertogin zal gevraagd worden een favoriet kiezen en die zal speciaal voor haar gemaakt worden.
Uit wat kan ze kiezen? De Montfort University kreeg honderden aanvragen binnen, en koos zes veelbelovende studenten uit.
De zes ontwerpen
Tabitha Duffield (21) bleef het dichtst bij de huidige stijl van Kate. Ze ontwierp een roze pump met hoge puntige hak, versierd met bloemen en frutsels.
Ook Kay Yeng Cheng (22) kon het sprookjesthema niet laten liggen. Ze koos voor een paarse schoen met roze strik, afgeronde uitsnijdingen aan de zijkant en een licht gebogen hak. Een gaatjesrij evenwijdig aan de rand maakt het geheel frivool.
Summer Spencer (23) zocht haar inspiratie elders. Haar schoen is steviger, met een dik platform, een stevige hiel en halfgesloten. De print is de Schotse ruit, wat een verwijzing is naar de studententijd van Kate & William in Schotland.
De 20-jarige Becka Hunt zocht inspiratie in het huwelijk van Kate en William. Ze combineerde het saffierblauw van de verlovingsring met de kanten bloemen van de trouwjurk in één schoen: een enkellaarsje met V-split bovenop de voet.
Het ontwerp van de enige man Sam Sawkill (27) is uitermate romantisch. Hij gebruikte de Engelse roos als inspiratiebron, en verwerkte veel kant in de overdadige maar niet enorm praktisch lijkende peeptoe met 'kraagje' en roos ter versiering.
Het laatste ontwerp is van de Taiwanese uitwisselingsstudente Mei Chun Lai (21) en staat wellicht het verst af van de leefwereld van Kate. De Taiwanese gebruikte de draak, symbool voor 2012, in haar ontwerpen. "Ik wilde mijn cultuur en achtergrond in mijn ontwerp gebruiken", legt ze uit. Dat is in elk geval een uniek standpunt tegenover haar medestudenten, die allemaal Kate zelf als uitgangspunt namen.
"Kate is heel elegant, maar ik denk dat ze misschien wel voor iets compleet anders kiest", hoopt de twintiger. Haar schoen is een klomp met open tenen, hiel én zijkant, de bovenkant is rood en versierd met draken.
De andere geschenken
Naast de unieke schoenen, krijgt Kate ook nog een hoofdsjaal ontworpen door een textielstudent. De koningin krijgt een tekening van een Corgi (een hondenras) getekend door een leerling uit het eerste leerjaar en uitgekozen door artiest Sir Peter Blake. Ook William krijgt een cadeautje, ondanks zijn afwezigheid: een 3D-foto van hemzelf in koets met paard. Nou, als wij mochten kiezen...

© 2012 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.