dossier

Mode

Calvin Klein neemt Tommy Hilfiger over

15/03/10, 13u55
Het Amerikaanse modeconcern Phillips-Van Heusen, waartoe onder meer het merk Calvin Klein behoort, neemt het modemerk Tommy Hilfiger over. Het betaalt daarvoor 2,2 miljard euro aan de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Apax krijgt 1,92 miljard euro cash en 276 miljoen euro in aandelen, zo maakte Phillips-Van Heusen vandaag bekend.

Meest winstgevend
"Door de combinatie ontstaat een van de grootste en meest winstgevende kledingbedrijven ter wereld, met een gezamenlijke omzet van ongeveer 4,6 miljard dollar" (3,4 miljard euro), aldus een persbericht. Ontwerper Tommy Hilfiger blijft aan boord. Het modeconcern is op zoek naar merken die wereldwijd kunnen groeien en de winstgevendheid kunnen verbeteren, had Emanuel Chirico, de topman van Phillips-Van Heusen, vorige week nog gezegd.
 
Apax had Tommy Hilfiger zelf in 2006 in handen gekregen voor zowat 1,6 miljard dollar. Het wilde het modemerk begin 2008 naar de beurs van Amsterdam brengen, maar de crisis gooide roet in het eten. (belga/ep)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...