Minister van Buitenlandse Zaken Didier Reynders heeft met verontwaardiging gereageerd op de aankondiging van zijn dood, in de vorm van een persbericht dat verspreid werd door de cdH-jongeren. Het communiqué was geïnspireerd op persberichten waarin Reynders hulde bracht aan de onlangs overleden socialisten Michel Daerden en Guy Spitaels.
Bij zijn aankomst in Lubumbashi nam Reynders kennis van het communiqué dat door verschillende media verspreid werd. De minister van Buitenlandse Zaken zei dat hij excuses zal vragen aan cdH-voorzitter Benoît Lutgen. "Dat hij zijn verantwoordelijkheid maar opneemt binnen zijn partij", zei Reynders, duidelijk geschokt door de inhoud van de tekst. Hij verbaast zich er ook over dat een dergelijk communiqué verspreid kan worden onder het voorwendsel van humor.
In de tekst brengen de cdH-jongeren hulde aan "een opmerkelijk man, maar die controverse opwekt met soms polemieke en kwetsende houdingen".

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.