dossier

Wetstraat

"Nieuwe gevangenissen volstaan niet tegen overbevolking"

01/02/12, 04u46
© photo news

Zelfs na de bouw van bijkomende cellen zullen de Belgische gevangenissen ruim negenhonderd plaatsen te weinig tellen. Voorts weet de federale regering niet hoeveel haar grote bouw- en renovatieplan zal kosten. Dat staat te lezen in een auditverslag van het Rekenhof, schrijven De Tijd en De Standaard.

Al jarenlang probeert Justitie de overbevolking in de gevangenissen in te dijken met een reeks maatregelen waarvan het Masterplan over de bouw van nieuwe gevangenissen het sluitstuk is. Maar of België er straks wel in zal slagen om gevangenen humane leefomstandigheden aan te bieden, is zeer de vraag.
 
Een audit van het Rekenhof is bijzonder kritisch voor de manier waarop het Masterplan en andere maatregelen tegen de overbevolking zijn aangepakt. De maatregelen zijn onvoldoende onderbouwd en uitgewerkt, oordeelt het Rekenhof. De effecten van de maatregelen worden niet berekend, ernstige criteria om de capaciteit van de gevangenissen te berekenen, ontbreken zelfs.
 
Cruciale info ontbreekt
Het Rekenhof kan voorts het prijskaartje niet inschatten, want cruciale informatie ontbreekt. Een raming van de exploitatiekosten van de nieuwe gevangenissen is er niet. En voor sommige bouwprojecten is zelfs het volledige budget nog een groot vraagteken.
 
Minister van Justitie Annemie Turtelboom (Open Vld) belooft rekening te houden met de kritiek van het Rekenhof. "Deze legislatuur kan ik alleen de projecten op korte termijn realiseren. En voor de grotere projecten zal ik een langetermijnvisie uitdokteren." (belga/dea)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...