dossier

Wetstraat

Chastel tempert ongerustheid over EU-voorzitterschap

26/04/10 17u58

Staatssecretaris voor Europese Zaken Olivier Chastel (MR) heeft op een Europese ministerraad de ongerustheid over de gevolgen van de politieke crisis in België op het nakende EU-voorzitterschap proberen weg te nemen. "Wat er ook gebeurt, België zal zijn verantwoordelijkheid nemen", verklaarde Chastel.

In de marge van een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg voerde Chastel een aantal bilaterale gesprekken om het Belgische voorzitterschap in de tweede helft van 2010 voor te bereiden. Hij sprak onder meer met de Portugese staatssecretaris Pedro Manuel Carqueijeiro Lourtie en de Sloveense minister Samuel Zbogar.
 
Chastel maakte van de gelegenheid gebruik om verslag uit te brengen van de interne politieke situatie in België en de collega's gerust te stellen over het Europese voorzitterschap van ons land. "Wat er ook gebeurt, België zal zijn verantwoordelijkheid nemen", zo verklaarde de staatssecretaris in een persmededeling.
 
"Geen problemen"

De nasleep van de financieel-economische crisis, klimaatverandering en de harmonisering van het asiel- en migratiebeleid zijn enkele uitdagingen waarmee België te maken zal krijgen. Ook de invulling van de institutionele innovaties van het verdrag van Lissabon, inclusief de oprichting van de Europese diplomatieke dienst, behoort tot het takenpakket.
 
"België zal er alles aan doen om de Europese instellingen goed te laten functioneren na de vernieuwingen die het verdrag van Lissabon met zich heeft meegebracht en die het Belgisch voorzitterschap vanaf 1 juli zullen oriënteren", besloot de staatssecretaris. (belga/dea)