Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Laurette Onkelinx is gisterenavond aangekomen in de Congolese hoofdstad Kinshasa. De vice-Eerste minister van de PS blijft vijf dagen in de Democratische Republiek Congo en zal er onder meer een akkoord tekenen over samenwerking rond volksgezondheid.
Voorts bezoekt ze enkele projecten rond ziekenfondsen en medische wetenschappen. Na drie dagen Kinshasa reist Onkelinx door naar Bukavu, de hoofdstad van Zuid-Kivu in het oosten van het land, nog altijd een zeer onstabiele provincie. Ze zal er zich onder meer laten informeren over de opvang van vrouwelijke slachtoffers van seksueel geweld.
Het bezoek van Onkelinx komt er twee weken nadat ook al minister van Buitenlandse Zaken Steven Vanackere (CD&V) een officieel bezoek bracht aan Congo. De Congolezen beschouwen dit als een sterk signaal dat het de Belgische regering deze keer menens is om de relaties tussen beide landen weer te optimaliseren. (belga/adv)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.