Kamerlid Hans Bonte (sp.a) is zeer tevreden dat het Brusselse parket ook tot het inzicht is gekomen dat Citibank op een "oneerlijke en onverantwoorde manier" beleggingen van het intussen failliete Lehman Brothers heeft verkocht.
Schadevergoeding
"Dat is wat wij al maanden en jaren aanklagen", aldus het socialistische oppositielid. Het allerbelangrijkste is voor hem dat nu alle slachtoffers worden geïdentificeerd en zo mogelijk een schadevergoeding kunnen bekomen. Beter zou zijn dat Citibank zelf zijn verantwoordelijkheid opneemt en de klanten die hun spaarcenten kwijtraakten zelf vergoedt, gaat Bonte voort in een reactie op het bericht uit De Tijd over de dagvaarding van het parket in de zaak tegen Citibank.
Lessen voor regering
Hij vindt ook dat de regering lessen uit de zaak moet trekken. Het is volgens Bonte duidelijk dat er iets scheelt met het toezicht van de Commissie voor het Bank-, Financie- en Assurantiewezen (CBFA) op de banken. Meteen pleit hij voor een wettelijke regeling op de beroepsvordering, zodat in dit geval één rechtszaak determinerend zou kunnen zijn voor de 4.000 gedupeerden. (belga/ep)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.