terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk
dossier

Wetstraat

Kris Peeters eist grotere rol op Europese toneel

Bewerkt door: redactie − 10/07/12, 06u17  − Bron: belga.be
© belga. Kris Peeters.

dm 11 juli Vlaams minister-president Kris Peeters eist een grotere rol op het Europese toneel."In te veel Europese vergaderingen zitten vandaag onterecht federale ministers en diplomaten aan tafel", hekelt Peeters in zijn 11 juli-toespraak. Maar ook intern moet de federale overheid zich volgens de Vlaamse regeringsleider dienstbaarder opstellen.

  •  
    We moeten af van die fantoombevoegdheden op Europees niveau. Minister Reynders mag dat niet langer in de weg staan
    Kris Peeters

De Belgische vertegenwoordiging in Europa is niet altijd eenvoudig. Soms is de federale regering bevoegd, andere keren de deelstaten en nog andere keren gaat het om een gedeelde bevoegdheid. Duidelijke afspraken bepalen wie ons land wanneer vertegenwoordigd, federale dan wel regionale ministers. Maar intussen is Vlaanderen een volwassen deelstaat, onderstreept Peeters. "Vlaanderen moet dus vaker rechtstreeks aan de Europese onderhandelingstafel zitten. Wij moeten ook op Europees niveau onze bevoegdheden volledig kunnen uitoefenen."

"Reynders staat in de weg"
De CD&V'er erkent dat Vlaanderen nu al geregeld het woord voert wanneer het gaat over milieu, onderwijs of visserij. "Maar dit is onvoldoende", vindt hij. "We moeten af van die fantoombevoegdheden op Europees niveau. Minister (van Buitenlandse Zaken, nvdr) Reynders mag dat niet langer in de weg staan." Want Peeters wil ook een vinger in de pap wanneer het er echt toe doet. "We willen ook aan tafel zitten wanneer de ministers van Buitenlandse Zaken en Financiƫn bijeenkomen", hekelt hij. Die bereiden immers de Europese toppen voor en praten over economische groei, jobs en begrotingsdiscipline. "Over zaken, kortom, waar Vlaanderen zijn zeg in heeft."

"Vlaanderen is niet af"
Tot slot onderstreept de Vlaamse regeringsleider dat de staatshervorming snel moet worden uitgevoerd. "Want die biedt kansen die we niet mogen laten liggen", aldus nog Peeters, die niettemin erkent dat Vlaanderen na deze zesde institutionele hertekening "niet af" is.

Reynders: "Eerst eigen problemen oplossen"
"De Vlaamse regering moet eerst haar eigen problemen oplossen voor ze een grotere rol eist op het Europese toneel." Dat verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Didier Reynders in De Ochtend op Radio 1. "Als Vlaanderen meer verantwoordelijkheid wil in Europa moet het ook betalen", zei hij. "In veel Europese organen zit bovendien geen enkele minister van een deelstaat."

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...
dossier

Wetstraat

Lees het volledig dossier »

    verwant nieuws

  • Peeters roept op tot respect in Vlaamse regering Peeters roept op tot respect in Vlaamse regering - 04/07/12
  • Peeters moet zijn regering alweer tot de orde roepen Peeters moet zijn regering alweer tot de orde roepen - 26/06/12

    Nuttige links

  • Kris Peeters officiĆ«le site

    meer over

    • Kris Peeters
    • Politiek
  • Kris Peeters ondertekent charter voor duurzame visvangst
  • Kmo-portefeuille aangevuld met coachingtrajecten
  • Peeters: "De Wever maakt geen deel uit van Vlaamse regering"
  • Peeters heeft het gehad met ACW

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy