terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Voetbal
  • Wielrennen
  • Tennis
  • Auto- & Motorsport
  • Meer Sport
dossier

Tour De France

Froome: "Ik kan deze Tour winnen, maar niet bij Sky"

Bewerkt door: redactie − 15/07/12, 11u27  − Bron: afp
© afp.

De Brit Chris Froome (Sky) rijdt in de Ronde van Frankrijk ten dienste van zijn kopman Bradley Wiggins. Froome, op de tweede plaats in de stand, weet dat hij zelf ook de Tour kan winnen. "Het is een serieuze opoffering om het ploegbelang voorop te stellen. Een Tourzege kan immers mijn leven veranderen. Ik weet dat ik de capaciteiten heb om deze Tour te winnen, maar niet bij Sky", verduidelijkte Froome vandaag in een interview met de Franse sportkrant L'Equipe.

Froome volgt in de stand momenteel op 2:05 van geletruidrager Wiggins, maar was superieur in de zevende etappe op La Planche de Belles Filles en toonde op de Alpencols de beste klimmer te zijn. "Maar in deze Tour wordt er meer dan honderd kilometer tegen de klok gereden en dus hebben we intern beslist om alles op Wiggins te zetten. In de bergen moet ik er een goed tempo op nahouden, in de tijdritten moet hij het verschil maken. Op die manier kan je immers de Tour winnen. Iedereen in de ploeg respecteert die strategie. Maar als ik tijdens een etappe het gevoel krijg dat we de Tour aan het verliezen zijn, ga ik met de besten mee om de kansen van Sky te verdedigen", aldus de 27-jarige Froome.

De in Kenia geboren Brit kijkt ook al uit naar de Tour van volgend jaar. "Alles hangt af van het parcours. Als er veel cols zijn, hoop ik dat Sky eerlijk is en alle ploeggenoten voor mij laat rijden."

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...
dossier

Tour De France

Lees het volledig dossier »

    Nuttige links

  • Tour de France officiĆ«le website

    meer over

    • Tour de France
    • Bradley Wiggins
    • Team Sky
  • Tourstart kost Utrecht minimaal 7,5 miljoen euro
  • Rabobank trekt steun voor Tourstart Utrecht in
  • UNICEF promoot 'Tour 2013 Zonder Doping'
  • Zes ploegen kandidaat voor drie wildcards Tour de France

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy