Geen Andy Schleck aan de start van de proloog morgen. Het kopmanschap van het RadioShack-Nissanteam zal nu verdeeld worden door Fränk Schleck en Andreas Klöden. De ploeg nam één Belg mee naar Luik, Maxime Monfort.
"Monfort heeft, mede dankzij een sterke Ronde van Zwitserland, bewezen dat hij zijn tourselectie waard is", verduidelijkt Dirk Demol. "Hij werkte in die rittenkoers trouwens één van zijn beste tijdritten ooit af. Bovendien rijdt Maxime de eerste dagen van de Tour voor eigen volk wat hem een extra prikkel en motivatie zal opleveren, als dat dan al nodig was. In de rit naar Seraing zal hij de gids zijn van de ploeg maar ook daarna verwacht ik nog veel werk van de man."
"Hopelijk slagen wij er met Fabian Cancellara in de proloog te winnen. Hij start hierin volgens mij als een van de vijf topfavorieten voor de zege. Als dat lukt gaan we natuurlijk die gele trui met man en macht verdedigen. Veel hangt dus af van die eerste 6,4 kilometer. Ofwel kennen we een rustige start, ofwel is het vanaf de eerste rit in lijn knokken geblazen. Wat kwatongen ook beweren, de sfeer in de ploeg is meer dan goed. Fränk Schleck start samen met Andreas Klöden als kopman en we willen toeslaan wanneer dat kan."

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.