dossier

De Formatie

Boetes voor niet opdagen in Antwerps stembureau

04/01/10, 14u58
In Antwerpen zijn 148 personen veroordeeld tot het betalen van een geldboete van 412 euro, omdat ze zonder geldige reden niet hebben gezeteld in een stembureau.
 
In de Antwerpse kieskring werden 8.000 personen aangewezen om bijzitter te zijn in een stembureau tijdens de voorbije verkiezingen. Daarvan lieten er 2.386 na om binnen de 48 uur te bevestigen of een geldige reden op te geven waarom ze verhinderd waren. Het parket drong er in mei al op aan zich in regel te stellen. De meerderheid ging daarop in.
 
Nog 341 personen gaven hieraan echter geen gevolg en kregen een minnelijke schikking van 250 euro aangeboden. De 150 personen die de schikking niet betaalden, werden gedagvaard voor de correctionele rechtbank. (belga/bdr)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...