07/07/10 12u10
In april trok ik met rugzak en tent over de bergen van Madeira. Ik ontdekte er twee erg mooie bergtoppen, de Pico do Ariero en de Pico do Gato. Na de beklimming van de Pico do Areiro, de tweede hoogste berg van het eiland, langs bloemen en prachtige landschappen, installeerde ik me in een bar op de top om weer op krachten te komen. De sopa del dia was een stevig allegaartje van stukken brood, knoflook en een gekookt ei. Ik verslond er ook een sandwich met biefstuk.
Daarna zette ik de befaamde tocht 17 in, die van de Pico do Ariero naar de allerhoogste berg gaat, de Pico do Gato. Het werd een wandeling van superlatieven. Het pad liep over steile rotswanden en langs oeroude, knoestige bossen vol boomheide. Er was een weids uitzicht op het keteldal van Curral das Freiras. Ik liep door, en besloot de alternatieve, langere route te nemen tot de Pico do Gato. Ik liep als op een wolkje, want het is er vrij hoog.
Net na een grote rots openbaarde zich een prachtig kampeerplekje! Ik sloeg de tent op het gemak op, babbelde af en toe met een voorbijganger en ik grapte over de prijs voor een overnachting voor zo'n uitzicht. "Dreamspot", kreeg ik te horen en dat is absoluut waar. Een fabuleuze zonsondergang met miniregenboog zorgde voor een droomnacht op een droomplek.
Piet Vercaempsthttp://walking-madeira.blogspot.com/