dossier

Eerste Klasse

Racing Genk moet vrezen voor play-off 1 na nieuwe nederlaag

11/02/12, 19u56
Jelle Vossen druipt af. © photo news

dm UPDATE Racing Genk zal het bijzonder moeilijk krijgen om bij de eerste zes te eindigen. Dat is na vanavond nog duidelijker geworden. De thuisploeg verloor met het kleinste verschil van Lokeren en kan straks zijn zesde plaats kwijt zijn aan Cercle Brugge. Benjamin De Ceulaer scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd na een fout van Logan Bailly.

  • Benteke zat niet goed in de wedstrijd.
    Benteke zat niet goed in de wedstrijd. © belga
  • © belga
"Wij willen bloed, zweet en tranen zien." Dat is wat de Genkse supporters op het einde van de wedstrijd zongen. Niet enkel de spelersgroep moest het ontgelden, ook het bestuur werd op de korrel genomen. Het signaal van de supporters kon niet duidelijker zijn.

Andere wending
Nochtans had de wedstrijd een heel andere wending kunnen krijgen, als Genk-spits Benteke al na drie minuten een uitstekende kans had benut. Lokeren-doelman Lazic was echter snel uit zijn doel gekomen en maakte het Benteke op die manier moeilijk. Wat voor Genk niet mislukte, lukte voor Lokeren wel. Na tien minuten scoorde De Ceulaer de openingstreffer. Een schot van Harbaoui werd in eerste instantie gered door Bailly, maar in de herneming was De Ceulaer er als de kippen bij om de bal binnen te duwen. Bailly ging zeker niet vrijuit, want het schot ging wellicht naast en Bailly had de bal minstens beter moeten ontzetten. Niet veel later stond het bijna 0-2, maar een kopbal van een sterk spelende Harbaoui strandde op de paal. Genk van zijn kant kwam nauwelijks aan kansen en moest opletten voor de counters van Lokeren.

Beschaamd
Tijdens de rust was er een niet mis te verstane boodschap van Kevin De Bruyne aan het adres van zijn medespelers. Hij was beschaamd in de plaats van sommige van zijn ploegmakkers. Een begrijpelijke reactie, maar ook Kevin De Bruyne zelf zat niet echt goed in de wedstrijd. Genk-trainer Been liet tijdens de rust Barda in de kleedkamer en gooide met Vossen een nieuwe kracht in de strijd. Ook Vossen zou het tij niet kunnen keren.

Stereotiep voetbal
Ook in die tweede helft was het magertjes wat Genk op de mat legde. De beste kansen waren nog voor Benteke, maar zijn vizier stond vanavond niet op scherp. Wat een verschil met de beresterke Benteke van vorig weekend op het veld van Anderlecht. Lokeren speelde een mindere tweede helft en kwam moeilijker aan goede kansen, maar al bij al hield het makkelijk stand tegen een stereotiep voetballend Genk.  

Genk zal de laatste vijf wedstrijden anders voor de dag moeten komen, wil het alsnog play-off 1 bereiken. Makkelijk wordt dat niet, met wedstrijden tegen Bergen, Club Brugge, Kortrijk, Westerlo en AA Gent voor de deur. (ddh)
  • Bij de spelers van Lokeren is het feest. © photo news
  • © photo news
  • © photo news
  • © belga
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...