dossier

Financiële crisis

Crisis: 4 op 10 Belgen hebben koopgedrag al aangepast

18/09/09, 02u13
Vier Belgen op tien hebben hun koopgedrag al aangepast als gevolg van de crisis, blijkt uit een onderzoek van consumentenorganisatie OIVO. Voor deze studie ondervroegen de wetenschappers 613 personen in juli 2008, 775 in februari 2009 en 620 in juli 2009.

Zorgen over stijgende werkloosheid
Bijna de helft van de Belgen maakt zich zorgen over de toename van de werkloosheid. Tweevijfde is bang voor een daling van de koopkracht en één op tien vreest dat België uit elkaar zal vallen.

Op alles besparen
De Belgen besparen blijkbaar op alle domeinen. Een op vijf heeft de voorbije zes maanden de uitgaven voor voeding verminderd. Een op tien heeft minder alcohol en tabak gekocht. Een op vier is minder vaak op café of restaurant geweest. Eveneens opvallend is dat twee op drie Belgen al besparen op zaken als verwarming en verlichting. (belga/vsv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...