dossier

Financiële crisis

KBC vraagt EU om goedkeuring overheidssteun

19/06/09, 07u33
Bank-verzekeraar KBC heeft de Europese Commissie formeel ingelicht over de steunmaatregelen die de Vlaamse en Belgische overheid in januari en mei hebben uitgewerkt voor de groep. Gisteren diende KBC bij de Commissie een plan in met de analyse van de bedrijfsactiviteiten en de vooropgestelde strategie.

Terugbetaling overheidssteun
De bank-verzekeraar wijst erop dat dergelijke rapportering gebruikelijk is voor de financiële instellingen die steun hebben gekregen van de Europese lidstaten. Op basis van het plan gaat de Europese Commissie nu na of KBC in staat is succesvol te blijven werken als een gezonde financiële instelling, en of de groep op termijn in staat zal zijn de overheidssteun terug te betalen.

Onderzoek
KBC verwacht nu dat de Europese Commissie een verder onderzoek opstart om de toekomstige strategie van de groep verder onder de loep te nemen. Zoals bekend wil KBC die strategie de komende maanden verder bijschaven.

Steun van vorig jaar
De bank-verzekeraar meldt ten slotte dat het voor het eerst ook verslag bij de Europese Commissie heeft uitgebracht over de steun die hij eind vorig jaar van de Belgische overheid had ontvangen. Europa had die staatssteun al goedgekeurd op 18 december, maar KBC moest zes maanden later voor de eerste keer rapporteren over de uitvoering van die maatregel. (belga/sam)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...