03/02/12, 12u49
De Grieken keerden massaal hun woede tegen de banken en versluisden hun geld naar buitenlandse banken.
De Grieken haalden sinds het begin van de schuldencrisis in 2009 al 65 miljard euro weg bij de Griekse banken. Zestien miljard daarvan verhuisde op legale wijze naar banken in het buitenland, zegt de Griekse minister van Financiën, Evangelos Vénizélos.
Volgens de minister staat bijna een derde van de 16 miljard euro in het buitenland bij banken in het Verenigd Koninkrijk en minder dan 10 procent bij Zwitserse banken.
Vénizélos kreeg in het parlement vragen over de herschikking van de Griekse schuld. Het land is daarover nog steeds aan het onderhandelen met zijn private schuldeisers. (belga/vsv)