dossier

Financiële crisis

Japan heeft nieuw herstelplan van 184 miljard euro

08/12/09, 04u28

De Japanse regering kondigt een nieuw economisch herstelplan van 24.400 miljard yen (184 miljard euro) aan, waarvan 7.200 miljard yen (54,5 miljard euro) voor onmiddellijke uitgaven.

Dit nieuwe budget zal gaan naar uiteenlopende projecten zoals het scheppen van banen, goedkopere huishoudtoestellen en de bouw van milieuvriendelijke huizen. Ook reeds bestaande maatregelen zoals steun voor wie een milieuvriendelijke auto aanschaft, worden verlengd. Het economische herstelplan is het eerste van de nieuwe Japanse regering met premier Yukio Hatoyama die in september aan de macht kwam.
 
Zware crisis
De vorige regering had al 15.000 miljard yen (113 miljard euro) vrijgemaakt voor het herstel van de economie. Japan is zwaar getroffen door de economische crisis. Sinds maart 2009 is er beterschap in zicht, maar er blijven sterke handicaps zoals deflatie en de sterke munt. (belga/vsv)
 
 
 
 
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...