dossier

Financiële crisis

Dubai World wil 26 miljard dollar schuld herschikken

Door: redactie − 01/12/09, 13u32

Staatsholding Dubai World wil 26 miljard dollar aan uitstaande schuld herschikken. Daarover voert ze "constructieve" gesprekken met de banken, zo deelde het investeringsfonds uit het emiraat vandaag mee.
 
De schuldherschikking van 26 miljard dollar wil Dubai World doorvoeren bij de dochters Nakheel World en Limitless World. De overige activiteiten van de staatsholding worden niet getroffen want hebben een "stabiele financiële basis", luidde het. Onder meer Infinity World Holding, Istithmar World and Ports en Free Zone ontsnappen de dans.
 
Constructieve gesprekken
Volgens de Staatsholding "zijn de eerste gesprekken met de banken begonnen en verlopen die constructief", luidde het in een mededeling. De staatsholding vroeg afgelopen woensdag zes maanden uitstel van betaling aan haar schuldeisers en stuurde zo een schokgolf door de marktzalen. De beurzen van Dubai en Abu Dhabi kenden maandag, op de eerste beursdag sinds de aankondiging van uitstel van betaling, een zwarte dag. Maandag zei de overheid van het emiraat nog niet in te staan voor de schuldenlast. (dpa/bloomberg/eb)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...