De Europese vakbonden vragen dat General Motors (GM) perspectief biedt op langere termijn voor Opel/Vauxhall. Ze vragen een financieel plan tot en met 2014, dat ook ingaat op onder meer productievolumes, investeringen en personeelsplanning. Dat zegt Rudi Kennes van het ABVV na het vakbondsoverleg in het Duitse Mainz.
Geen sluitingen, geen ontslagen
Hij benadrukt dat de Europese vakbonden weer op één lijn staan. "We hebben bekeken wat de basis kan zijn om in de toekomst tot onderhandelingen te komen", aldus Kennes. "Zolang dat plan er niet is, zullen er geen toegevingen of onderhandelingen volgen en ook geen gesprekken op lokaal vlak", benadrukt de ABVV'er. De vakbonden houden daarbij vast aan hun stelling dat er geen fabriekssluitingen of gedwongen ontslagen mogen volgen.
Werknemersbijdrage en overheidshulp
De vakbondsman benadrukt dat de vakbonden vragen dat GM geen eenzijdige beslissing neemt en "ons niet voor voldongen feiten stelt". Hij stelt nog dat geen enkel plan zonder een werknemersbijdrage en overheidshulp zal kunnen. "GM heeft er alle belang bij om samen een plan op te stellen dat goed is voor Opel/Vauxhall op lange termijn", besluit Kennes. (belga/lb)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.