09/11/09, 18u50
Volgens experts kan de sanering van autoconstructeur Opel beduidend duurder uitvallen dan eerder gedacht. De Amerikaanse kredietbeoordelaar Moody's becijferde de kosten op 8,5 miljard dollar, of meer dan vijf miljard euro. Moedermaatschappij General Motors rekende tot nu toe op drie miljard euro, hoewel de Opel-ondernemingsraad vroeger al verklaarde dat dit bedrag ontoereikend is.
LiquiditeitGM beschikt volgens Moody's niet over voldoende liquiditeit, ondanks de miljardenhulp van de Amerikaanse regering, om de sanering van Opel tot een goed einde te brengen. Daarmee staat GM voor eenzelfde dilemma als vóór de verkoopsonderhandelingen: Opel behouden is strategisch gezien van cruciaal belang, maar tegelijk ontbreekt het de groep aan de middelen om de noodzakelijke sanering te financieren.
StaatshulpMoody's meent dan ook dat het concern de hulp zal moeten inroepen van Duitse en andere Europese regeringen, waardoor GM zou bereid zijn toegevingen te doen wat betreft de schrapping van banen. Daarnaast moeten de Amerikanen volgens het ratingbureau belangrijke inspanningen doen om de plooien met de Duitse politiek en vakbonden opnieuw glad te strijken. (dpa/sam)