dossier

Financiële crisis

Opel: "Sluiting Antwerpen is optie, maar nog niet definitief beslist"

Door: redactie − 23/09/09, 14u23

Het 'nieuwe' Opel moet minstens één fabriek sluiten. Antwerpen is daarbij een optie, maar een definitieve beslissing is nog niet genomen. Dat heeft Fritz Henderson, de algemeen directeur van Opel-moeder General Motors (GM) verklaard.

11.000 banen minder
GM onderhandelt momenteel met het Oostenrijks-Candese Magna en met de Russiche bank Sberbank om de overname van zijn Europese activiteiten (Opel en Vauxhall) te finaliseren. Na de overname zouden 11.000 van de 49.500 Europese GM-banen sneuvelen. Volgens Henderson kan Opel vanaf 2011 opnieuw winst maken. Tegen 2015 zouden alle kredieten terugbetaald zijn.

Controle GM
GM, dat 35 procent zou houden in het nieuwe Opel, wil overigens de controle behouden over belangrijke onderdelen, zoals bijvoorbeeld de product- en motorenontwikkeling. Het wil vier van de acht zetels in de raad van bestuur en zou een kantoor openen met een tiental mensen bij Opel in Duitsland. (belga/ep)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...